OBVESTILO O IZVAJANJU BRISOV

Torek, 29. september 2020

COVID-19 IZVAJANJE BRISOV

• Če so se pri vas pojavili simptomi in znaki bolezni covid-19, čim prej pokličite osebnega zdravnika.
  • Izvajanje brisov na SARS-CoV-2 smo preselili na južno stran zdravstvenega doma. Brise izvajamo tudi po sistemu »drive in«.  V izogib greči na testiranje pridite največ 5 minut pred terminom
  • Za bris se je potrebno naročiti preko osebnega ali nadomestnega zdravnika. Čas naročanja je za vsako ambulanto objavljen na spletni strani. V kolikor je linija zasedena, se oglasi odzivnik. Na koncu sporočila po pozivu pritisnite številko 1 in poklicali vas bomo nazaj
  • O izvidu brisa vas pokličemo. O pozitivnih brisih nas obvestijo iz mikrobiološkega laboratorija in nato takoj tudi mi pokličemo pacienta. Negativne izvide običajno prejmemo naslednji dan dopoldne. Do rezultata ostanite doma v samoizolaciji – navodila so tu.
  • V kolikor je vaš izvid pozitiven, je več navodil za ravnanje tu..

GLEDE NA SLABŠANJE EPIDEMIOLOŠKE SITUACIJE APELIRAMO NA VSE PREBIVALCE, DA DOSLEDNO UPOŠTEVAMO NAVODILA ZA PREPREČEVANJE IN ŠIRJENJE BOLEZNI COVID-19.

LE S SKUPNIMI MOČMI BOMO LAHKO PREMAGALI NAJBOLJ ZAHRBTNO BOLEZEN SODOBNEGA ČASA.